A mi gyermekeink, a mi jövőnk

Az elmúlt években a medgyesi oktatási intézmények tanulói kiváló eredményeket értek el a nemzeti olimpián, a külföldi megmérettetéseken, de a sportversenyeken is. Ez azt bizonyítja, hogy a városunkban megvan a kellő utánpotlás, és az új generáció képes lesz Medgyes hírnevét tovább növelni különböző területeken.

Városunk büszke lehet a fiataljaink által elért kitünő eredményekre:

Az asztaliteniszben nemzeti bajnokságot nyert Andreea Dragoman a medgyesi Romgaz klubjánál kezdte pályafutását. Junior világbajnokságot nyert páros versenyben 2016-ban és ugyanabban az évben Európa-bajnok lett Románia csapatjával.

Anca Bunea atlétanő szintén jelentős sporteredményeket ért el a nemzeti és nemzetközi versenyeken, amelyeken indult. Legjelentősebbek a 2010-ben Portugáliában megrendezett Európa-bajnokságon a krossz csapattal szerzett bronzérem, a Törökországban megrendezett ifjúsági olimpiai fesztiválon szerzett ezüstérem, a Nemzetközi Diákjátékokon szerzett második helyezés az Egyesül Államokban, valamint a Balkán Játékok alatt szerzett ezüstérem a 3.000 méteres távon.

Braga Cristina, a Nemzeti Gáziskola diákja és Braga Florina, a Medgyesi 5-ös számú Középiskola tanulója első helyezést nyerték a NASA által rendezett Ames Space Settlement Contest 2017 versenyen az ”Out behind the Earth” című projektmunkájukkal, amelyben egy virtuális települést hoztak létre a Föld keringési pályáján.

Lorincz Dionisie-Vlăduț, a medgyesi Stephan Ludwig Roth Elméleti Líceum diákja egy olyan Microsoft Word applikációt hozott létre, amellyel bekerült a ”Microsoft Office Specialist 2017” vetélkedő országos döntőjébe.

Ugyanakkor a Medgyes és környékén élő diákoknak lehetősége nyílik arra, hogy számos változatos tanórán kívüli tevékenységen részt vegyen, mint a társastánc, a sporttánc, a sakk, a kísérleti kémia, a balett, a rajz, a festészet, a zene, vagy a különböző sportágak. Emellett egyre fontosabb hangsúly kerül az önkéntes tevékenységek fejlesztésére is, ezeknek a programoknak a lebonyolításával ”Stephan Ludwig Roth” Városi Könyvtár és a Medgyesi Ifjúsági Tanács foglalkozik.